Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 08:00-16:00 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Doprajte jej potešenie - tajomstvá erotickej masáže v 7 krokoch
24.09.2021
Doprajte jej potešenie - tajomstvá erotickej masáže v 7 krokoch
Kto by nemal rád masáž? Takého človeka je ťažké nájsť. Masáž uvoľňuje, zmierňuje stres, upokojuje a špecializovaná masáž zoštíhľuje a zmierňuje celuli... čítať celé
18 neformálnych nápadov na erotické darčeky pre priateľa
24.09.2021
18 neformálnych nápadov na erotické darčeky pre priateľa
Na začiatku nášho vzťahu nie vždy vieme, o akom vianočnom darčeku sníva naša polovička. Chceme to skúsiť, ale nemôžeme to prehnať, aby sa milovaný nec... čítať celé
Vyberte si perfektný erotický darček - naše hodnotenie
20.02.2021
Vyberte si perfektný erotický darček - naše hodnotenie
Mikuláš, Vianoce, ale aj narodeniny a Valentín - tieto príležitosti nás nabádajú, aby sme obdarovali svojich blízkych. Ako si vybrať ten najlepší? Pre... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Sex koučing - čo to je a pre koho?
20.02.2021

Sex koučing - čo to je a pre koho?

Nedostatok túžby po pohlavnom styku, sexuálne blokády, problémy s vlastnou identitou, monotónnosť v spálni - tieto a mnohé ďalšie problémy znamenajú, že sa už necítime spokojní so sexom a ani to neskúšame. Tieto poruchy sa môžu prejaviť na kvalite každodenného života, znížiť sebaúctu a dokonca viesť k zrade, čo môže následne zničiť hodnotný vzťah. Na pomoc v tejto oblasti bola vytvorená samostatná vetva sexuológie, teda sexuálneho koučingu, ktorá pomáha klientom (nie pacientom) plánovať a čeliť svojej sexualite.

Čo je to vlastne sexuálny koučing?

Sexuálny koučing nie je nič iné ako formovanie a trénovanie požadovaného sexuálneho správania, učenie sa rozdávať a cítiť potešenie zo sexu. Je to prístupnejšia forma sexuológie, pretože počas terapie nedosahuje zdroje, t. J. Traumy z minulosti, ale spočíva iba v plánovaní a objavovaní sexuality v súčasnosti. To znamená, že počas sexuálneho koučingu môže klient (nie pacient, pretože sexuálny kouč nie je vždy terapeut alebo lekár) znovuobjaviť sex a informácie o ňom.

Spravidla nie sme so sexom spokojní, pretože o ňom nemáme základné znalosti. Nedostatok sexuálnej výchovy od útleho veku znamená, že keď sa spoliehame iba na vedomosti alebo skúsenosti, ktoré si osvojím sám, máme mylné domnienky o mnohých otázkach týkajúcich sa sexu . Sexuálne koučovanie pomôže znovu ukázať, čo je pohlavný styk, ako vyzerajú a fungujú pohlavné orgány, a teda ako ich správne stimulovať v sebe a vo svojom partnerovi a partnerovi. Sex koučing vás tiež naučí, ako používať sexuálne hračky , vrátane toho, ako ich postupne zavádzať do spálne. Podobné je to v prípade erotickej kozmetiky , vrátane hydratačných gélov , ktoré spríjemňujú styk.

Počas relácie sexuálneho koučovania sa diskutuje a plánuje riešenie, aby bola teoretická spokojnosť s pohlavným stykom spokojnejšia (nikdy neexistujú praktické hodiny) a sedenie pozostáva z rozhovoru a prenosu vedomostí . Toto je prvý krok pre ľudí, ktorí sa boja návštevy psychológa alebo sexuológa a chcú rýchlo a efektívne zlepšiť kvalitu svojho sexuálneho života. Na to, aby váš sex vyzeral láskavo, niekedy stačí jednoduchý, srdečný a dobre vychovaný sexuálny rozhovor s objektívnou osobou.

 

Pre koho je sexuálny koučing určený?

S príchodom videí pre dospelých máme lepší prístup k erotickému materiálu a zároveň niekoľko príkladov, ako sa naučiť vyhovujúce techniky vzájomného potešenia. Keby páry vedeli, ako jasne vyjadriť svoje potreby a pocity, možno by sexuálny kouč nemusel byť potrebný. Sexuálny koučing je teda zameraný na nezadaných, slobodných aj páry. Počas prvej návštevy osoby, ktorá je v neustálom vzťahu, sa sexuálny kouč rozhodne, či bude viesť stretnutie s jednou osobou alebo s párom. Závisí to aj od problému, kontextu a typu vzťahu. Prvé sedenia sa týkajú neformálneho rozhovoru, plánovania vhodného správania a formovania základov sexuality.Je zameraná predovšetkým na ľudí, ktorí nemajú s kým hovoriť o sexe, najmä v ére plytkých vzťahov a nedostatku skutočných priateľov. Sexuálneho trénera možno považovať za priateľa alebo priateľa z rozhovorov mužov a žien s tým rozdielom, že pre dobrého sexuálneho kouča je charakteristické porozumenie, otvorenosť a objektívnosť.

Porozpráva vám, ako zorganizovať romantický večer pre dvoch s použitím erotických doplnkov , akú hračku pre dvoch zvoliť a dokonca aj to, ako sa správať k novo stretnutým partnerom v posteli. Sexuálna koučka má vedomosti a nástroje, ktoré vám pomôžu využiť svoj potenciál v spálni. Vďaka tomu môžete výrazne vylepšiť svoje schopnosti, a tým aj sebaúctu, a to sa premieta do úspechu v každodennom živote.

Ako nájsť správneho sexuálneho trénera?

Prvým a najefektívnejším nástrojom na nájdenie sexuálneho kouča je internet. Je veľmi zriedkavé, že sexuálneho kouča odporúčajú priatelia alebo známi, pretože využitie jeho služieb je stále tabuizovaná téma, ako v niektorých sexuálnych kruhoch. Ak chcete nájsť ten pravý, mali by ste si najskôr prečítať názory ostatných zákazníkov na jeho profile. Potom musíte brať do úvahy jeho pohlavie (ženy si najčastejšie vyberajú terapeutky), potom cenu a cestovanie. Aby boli stretnutia so sexuálnym trénerom efektívne, musia sa konať pravidelne, takže pohodlie spojené s cestou a cenou stretnutia sú tu rozhodujúce. Dobrý tréner sexu je profesionál, ktorý pomáha ľuďom so sexuálnymi problémami, ktoré majú rôzne príčiny.Počas pohovoru je sexuálny kouč schopný posúdiť túto situáciu, dištancovať sa od nej a nájsť najlepšie riešenie vrátane plánovacích krokov na zlepšenie spolu s klientom. Stretnutia sú o udávaní smerov, ale najčastejšie sa najviac pracuje na vašej sexualite doma. Profesionálny sexuálny tréner veľmi často dáva domáce úlohy vo forme školení alebo voľných poznámok o svojich emóciách a pocitoch.

Ak je váš problém so sexualitou zložitý a jeho zdrojom je trauma z minulosti alebo neprekonateľné blokády, poraďte sa so sexuológom alebo psychológom. Majú viac nástrojov a viac vedomostí o tom, ako pracovať na týchto typoch porúch, aby účinne pomáhali svojim pacientom.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi